Lezing waterkracht Peter Kuipers Munneke

Water in een veranderend klimaat

Dinsdag 3 november, 19.30 uur

Lezing door Peter Kuipers Munneke

Nederlanders leven al duizenden jaren met water, onze vriend én onze vijand. Meestal hebben we het samenspel van zee, rivieren, regen en grondwater goed onder controle. Maar het klimaat verandert. Daarmee veranderen ook alle waterstromen in ons land: meer buien, meer droogte, hogere rivieren in de winter, en lagere in de zomer. Hoe hangen deze ontwikkelingen met elkaar samen? En wat betekenen ze voor waterland Nederland?

Op dinsdag 3 november is meteoroloog, glacioloog en wetenschapsjournalist Peter Kuipers Munneke te gast in Museum Tweestromenland. Met zijn kenmerkende combinatie van wetenschappelijke kennis, heldere uitleg en enthousiasme maakt hij complexe klimaatvraagstukken toegankelijk voor een breed publiek.

Hij neemt u mee in de wereld van water en klimaat, en de gevolgen daarvan voor water, natuur en leefomgeving. Waarom krijgen we steeds vaker te maken met langdurige droogte én extreme neerslag? Welke veranderingen kunnen we de komende decennia verwachten? En hoe bereiden we ons daarop voor?

Voor bezoekers uit het Land van Maas en Waal krijgen deze vragen een extra dimensie. Leven met water is hier al eeuwenlang vanzelfsprekend. Juist daarom nodigt deze lezing uit om met nieuwe ogen te kijken naar de uitdagingen én de kansen voor onze regio.

De lezing sluit aan bij de tentoonstelling Waterkracht, waarin de eeuwenlange relatie tussen mens en water centraal staat. Peter Kuipers Munneke plaatst dit verhaal in een eigentijds perspectief en laat zien hoe de kennis van vandaag ons helpt om na te denken over de toekomst.

Ook deze avond wordt geopend door Tom van Leur, die een nieuw spoken word-gedicht voordraagt. Zijn poëzie vormt een eigentijdse brug tussen het verleden en het heden.

Een inspirerende avond voor iedereen die geïnteresseerd is in water en de wereld om ons heen.

Praktische informatie:
Het museum is open vanaf 19:00 uur, aanvang lezing/voorstelling 19:30 uur.

Entreeprijs € 7,50 incl. kopje koffie/thee. Na afloop is het museum te bezoeken.

We scannen graag uw museumkaart als u die heeft!

Deze lezing is uitverkocht.